Niemczanka - Roztocznik 3-1!

Dzisiejszy mecz był jednym z najważniejszych dla obu ekip w kontekście awansu do Ligi Okręgowej. Roztocznik przystępował do tego meczu z jednym punktem straty do Niemczanki. Sam mecz można określić jako spotkanie o "6 punktów", wielka gratka dla kibiców, którego temperatura rosła z dnia na dzień od tygodnia. Ostatecznie deszczowa aura narzuciła nam przed spotkaniem jego obraz, taki ,że nie zobaczymy w nim składnych akcji i gry zespołowej, lecz ostrą walkę i szybką grę. Co do samego spotkania, założenia sprawdziły się, od samego początku obie ekipy rzuciły się na siebie. Akcje przebiegały od bramki do bramki, najczęściej zaczynane długimi podaniami. W okolicach 20 minuty to gospodarze mieli moment gdy przygwoździli gości, na nasze nieszczęście przyjezdni przetrwali najcięższą dla siebie falę ataków i zdołali nas skontrować, a bramkę dla Klubokawiarni zdobył w 27 minucie nasz były zawodnik Remigiusz Kowerko. Przyjezdni nie nacieszyli się długo prowadzeniem, gdyż Niemczanka wywalczyła rzut karny, którego nie wykorzystał Mateusz Kuriata, lecz czujny Mateusz Chołuj dobił odbitą przez golkipera piłkę. Do przerwy remis 1-1. Druga odsłona wyglądała niemal tak samo, nadal nikt nie odstawiał nogi, lecz akcje częściej zaczęto prowadzić skrzydłami. Jedna z akcji przeprowadzonych lewą flanką dała gospodarzom prowadzenie, gdy ze skraju pola karnego ciętą piłkę po ziemi posłał Karol Zalewski a nogę do pustej bramki dołożył "Kędzior". Gościom ani na myśl nie przyszło by odpuścić, mecz nadal jak na późne minuty toczył się swoim szybkim tempem. Niemcza do końca utrzymywała jednobramkowe prowadzenie, a Roztocznik stwarzał coraz groźniejsze akcje. Swoją nieskutecznością goście zapłacili stratą trzeciej bramki po zabójczej kontrze już w doliczonym czasie gry Karola Zalewskiego i Rafała Górala, w której ten pierwszy asystował, a drugi ustanowił wynik końcowy strzałem do pustej bramki. Bardzo ważny mecz wygrany przez Niemczankę, który pozwolił nam umocnić się na drugiej pozycji w tabeli. Warto wyróżnić w tym meczu naszego skrzydłowego "Rybę", który ambitnie wybiegał cały mecz na skrzydle, walczył w obronie, stwarzał groźne sytuacje i zdobył ważną wyrównującą bramkę, oby tak dalej!