Przegrana w hicie kolejki.

W dzisiejszą niedzielę przyszło nam oglądać długo oczekiwany mecz pomiędzy Niemczanką i Piławianką. Drużyna gości podchodziła do spotkania jako lider rozgrywek z 7 punktową przewagą nad drugą Niemczą. Wynika z tego, że Niemczanka musiała zdobyć punkty w tym meczu, aby nie oddalić swoich szans na awans. Przez problemy kadrowe i kontuzje ekipa gospodarzy nie podchodziła do meczu jako faworyt, dotąd niepokonany na własnym boisku. Meczowi przez cały czas towarzyszył ulewny deszcz i z biegiem minut coraz gorszy stan murawy. Początek spotkania lepiej zaczęła Niemcza wykonując kilka ładnych akcji i kontrolując grę w środku pola. Zmusiło to rywali to cofnięcia się na swoją połowę. Jedną z tych akcji wykorzystał D.Nowak który strzałem głową z 5 metra pokonał golkipera Piławianki. Mecz wbrew pozorom układał się świetnie dla gospodarzy. Niestety Niemcza niedługo nacieszyła sie prowadzeniem, bo kilka minut później goście wyrównali po ładnym uderzeniu zza szesnastki zawodnika gości. Przyjezdni złapali wiatr w żagle, aby chwilę później ponownie zdobyć bramkę strzałem głową po centrze z prawego skrzydła. To goście wyszli na prowadzenie lecz nasza drużyna nie poddawała się. Non stop nękała i walczyła z drużyną gości. Do przerwy jednak nie udało nam się stworzyć klarownej sytuacji. Druga połowa wyglądała całkiem inaczej. Piławianka zdała sobie sprawę, że wypady na naszą połowę mogłyby skończyć się dla nich utratą bramki. Większość czasu umiejętnie rozgrywali piłkę w obronie. Uniemożliwili nam oddawanie strzałów, pomijając nieudanie i niezagrażające bramki uderzenia "Ryby" i K.Zalewskiego. Niemczanka również nie pozwalała na wiele przyjezdnym. W tym meczu doskonale wyszła nam gra w obronie i wyprowadzanie piłki. Ostateczny rezultat czyli 1-2, nie odzwierciedla tego, że był to jeden z najlepszych meczy Niemczy w tej rundzie, w którym warto odnotować ambicje, walkę i zgranie drużyny.